آیا نمک بدن شما کم است؟


کمبود نمک نمکی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و شما باید مطابق توصیه پزشک خدمات بهداشتی خود ، از این مواد کمتری استفاده کنید. مقدار متعادل مصرف نمک در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی گرم است. باید بدانید که همانطور که افزایش مصرف نمک می تواند یک مشکل باشد ، کاهش آن می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

یکی از عوارض جانبی کاهش نمک نارسایی قلبی است

علائم کمبود نمک در بدن

باید بدانید که نمک سرشار از سدیم است و سدیم یکی از موادی است که برای بدن بسیار مهم است و کمبود آن باعث بروز بسیاری از مشکلات می شود. این نشانه‌ها برای شما است.

 • احساس ضعف بسیار زیادی می کنید
 • بی تفاوتی به محیط زیست
 • فشار عضلات و تشنج
 • گرفتگی عضلات دست و پا
 • شوک به دلیل فشار خون پایین
 • سردرگمی و کندی حرکات
 • ناپدید شدن حرکات بازتابی
 • برو به کما

عوارض جانبی کمبود نمک در بدن

باید بدانید که کاهش بیش از حد یا بیش از حد یک ماده معدنی در بدن می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. در اینجا برخی از عوارض جانبی کمبود سدیم آورده شده است.

مقاومت به انسولین

براساس تحقیقات ، کمبود سدیم می تواند مشکلات زیادی را برای بدن ایجاد کند که یکی از آنها احتمال مقاومت بدن و انسداد به انسولین است. شما باید بدانید که مقاومت به انسولین زمانی اتفاق می افتد که سلولهای بدن قادر به اتصال به گیرنده های هورمون انسولین نیستند ، که در نهایت قند خون را بالا می برد. باید بدانید که این نوع مقاومت ناشی از بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی است.

رابطه کمبود نمک و بیماری قلبی

باید بدانید که یکی از تصورات غلط رایج در بین مردم این است که اگر کمی نمک مصرف کنیم و بعضی اوقات اگر آن را از رژیم غذایی حذف کنیم ، ممکن است بیماری های قلبی کاهش یابد. باید بدانید که کاهش نمک می تواند فشار خون را کاهش دهد. باید بدانید که فشار خون بالا می تواند باعث حمله قلبی و مرگ شود. باید بدانید که مطالعات نشان می دهد کاهش مصرف نمک نمی تواند از سکته مغزی و حمله قلبی جلوگیری کند ، اما مصرف کمتر از ۳۰۰۰ میلی گرم نمک در روز می تواند این عوارض جانبی را افزایش دهد.

نارسایی قلبی

باید بدانید افرادی که نمک را از زندگی خود خارج می کنند به دلیل کاهش پمپاژ مناسب خون برای انتقال اکسیژن مورد نیاز بدن از نارسایی قلبی رنج می برند. البته این بدان معنا نیست که شما به بیماری قلبی مبتلا هستید بلکه یکی از جدی ترین مشکلاتی است که می تواند برای افراد پیش بیاید. آزمایشات نشان داده است که کمبود نمک می تواند منجر به بیماری های قلبی شود ، در حالی که به بسیاری از افراد توصیه می شود از مصرف نمک خودداری کنند. باید بدانید که ترک نمک می تواند بسیار خطرناک باشد و عوارض جانبی جدی تری داشته باشد.

افزایش کلسترول

به خاطر داشته باشید که یک رژیم غذایی کم نمک باعث افزایش کلسترول LDL و تری گلیسیرید در بدن می شود. باید بدانید که یکی از عواملی که می تواند منجر به بیماری های قلبی شود ، افزایش کلسترول LDL و تری گلیسیرید در خون است. باید بدانید که با کاهش مقدار سدیم در بدن ، این مواد افزایش یافته و می توانند مشکلات زیادی ایجاد کنند.

کمبود نمک می تواند عوارض جانبی بسیاری داشته باشد

نمک و مرگ را برای دیابتی ها کاهش دهید

باید بدانید که در صورت عدم نمک در بدن ، سلولهای بدن نمی توانند به گیرنده های انسولین در خون بپیوندند ، که به نوبه خود قند خون را بالا می برد. باید بدانید که اگر مبتلا به دیابت هستید ، نباید میزان نمک مصرفی خود را کاهش دهید. هم خطر ابتلا به مرگ در هر دو بیماری دیابت نوع ۱ و هم نوع ۲ وجود دارد.

هیپوناترمیا

هیپوناترمیا زمانی اتفاق می افتد که مقدار نمک در خون کاهش یابد. باید بدانید که علائم کمبود نمک در بدن مشابه علائم کمبود آب بدن است. در موارد بسیار شدید ، ممکن است تورم ، سردرد ، تشنج و اغما را تجربه کنید و در موارد بسیار شدیدتر ، ممکن است در معرض خطر مرگ باشید. باید بدانید که در افراد مسن که رژیم غذایی مناسبی ندارند ، هیپوناترمیا شایع تر است ، یا داروهای آنها ممکن است باعث نمک زیادی در خون آنها شود. البته باید بدانید که نه تنها افراد سالخورده بلکه ورزشکارانی که به سختی ورزش می کنند و به اندازه کافی آب مصرف نمی کنند رنج می برند.

نکته : باید بدانید افرادی که ورزش می کنند ، مقدار زیادی آب می نوشند ، به همین دلیل سدیم در خون رقیق شده و از طریق تعریق یا ادرار دفع می شود و بدن از نظر آن کمبود می کند.

مصرف نمک

باید بدانید که استفاده بیش از حد از نمک می تواند برای ما مضر باشد ، بنابراین بهتر است از آن به مقدار مناسب استفاده کنید زیرا کمبود آن باعث عوارض جانبی بسیاری نیز می شود. برای افراد عادی روزانه حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی گرم نمک مناسب است که برابر با ۱٫۵ تا ۲٫۵ قاشق چای خوری است. البته ، اگر هنوز فشار خون بالا وجود دارد ، بهتر است دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید و میزان نمکی که می خورید را به حداقل برسانید. باید بدانید که بسیاری از غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده نمک زیادی دارند که مصرف آن را توصیه نمی کنیم. در حقیقت ، مصرف نمک باید در حد متوسط ​​باشد تا مشکلی پیش نیاید ، زیرا اگر نمک زیادی در خون وجود داشته باشد ، ممکن است باعث فشار خون بالا شود و کاهش در آن می تواند باعث نارسایی قلبی شود.

درمان

باید بدانید که درمان کمبود نمک در بدن بسیار آسان است و می توانید با استفاده از یک قاشق چایخوری نمک روزانه کمبود آن را جبران کنید. اما باید بدانید که این نقص باید طبق آزمایشات مشخص شود. به خاطر داشته باشید که هرگز نباید به تنهایی دارو مصرف کنید و پزشک شما نیاز به تأیید آن دارد. باید بدانید که دلایل مختلفی برای این کمبودها مانند نارسایی قلبی و کلیوی وجود دارد. با تشخیص دلایل ، پزشک ممکن است روشهای مختلف درمانی را برای شما تجویز کند. سایر درمانها شامل موارد زیر است:

 • تزریق نمکی داخل وریدی
 • مصرف آب را محدود کنید
 • استفاده از داروهای ادرارآور و دیورتیک ها

نکته : باید بدانید افرادی که کمبود نمک دارند باید سریعاً تحت درمان قرار بگیرند زیرا این کمبود می تواند منجر به نارسایی قلبی و مشکلات تنفسی شود.

نمک و نارسایی کلیه را کاهش دهید

به خاطر داشته باشید که مصرف نمک باید متناسب با شرایط شما باشد. بعضی اوقات بسته به شرایط شما ممکن است پزشک به شما بگوید که به هیچ وجه نمک مصرف نکنید ، بنابراین نباید نمک بخورید. در حقیقت ، این مقاله مبتنی بر افرادی است که سالم هستند و بیماری خاصی ندارند. اگر بیماری ارثی و خون دارید ، بهتر است طبق دستورالعمل پزشک از نمک استفاده کنید ، زیرا کمبود نمک یا مصرف بیش از حد ممکن است برای شما مضر باشد و حتی در موارد بسیار شدید ، ممکن است عوارض جانبی زیادی به همراه داشته باشد. مانند کما جدی و خطرناک باشید.

منبع: آرگا

برچسب:Source link