پرورش و نگهداری از گیاه آگلونما نخشید و نحوه دفع آفات این گل


اگر به دنبال گیاهی هستید که نیاز به کمی مراقبت داشته باشد ، آگلومرهای خود را خریداری نکنید. این می تواند انتخاب خوبی باشد. این گیاه زیبا در چین بسیار محبوب است و نمادی از سلامتی است. علاوه بر این ، آگلونگای نامرغوب انواع و رنگهای مختلفی دارد و قادر به حذف بنزین و فرمالدئید از هوای اطراف است.

با فنون امروزی که از آگونوما آمده است ، آشنا شوید (کسب کنید ، کسب کنید)

آگلونگما ، آکلونما سبز همیشه سبز چینی نامیده می شود ، گیاه همیشه سبز از جنس شیپوریان است که دارای برگهای تزئینی است. این گیاه دارای گونه های مختلفی است و در زبان فارسی به آن نامیده نمی شود و این به معنی نخ روشن است. برگهای آگلومره مستطیل شکل نیزه ای با گلبرگهای بلند است که از غلاف بیرون زده و به سمت پایین خم می شود. لکه های تیره یا لکه های سبز رنگ روی برگها وجود دارد که زیبایی آگلومره را دو چندان می کند.

در چین ، نمادی از حسن نیت است و بسیار محبوب است. زیستگاه اصلی Eglonoma آسیای جنوب شرقی است. این گیاه به مراقبت کمی نیاز دارد ، بنابراین گزینه مناسبی برای نگهداری در آپارتمان یا خانه خواهد بود. علاوه بر این ، گلها نارس ، سفید و میوه ها قرمز هستند که در تابستان ظاهر می شوند. در ادامه با شرایط نگهداری و پرورش این گیاه زیبا آشنا می شوید.

آبیاری و رطوبت

این گیاه در برابر کمبود آب مقاوم است اما نباید برای مدت طولانی بدون آب باقی بماند. به طور معمول ، خشکسالی خاک نباید از ۲۵ تا ۳۰ درصد تجاوز کند. از آبیاری بیش از حد آگلومره ها به خصوص در زمستان خودداری کنید. این گیاه به رطوبت جوی نیاز دارد ، بنابراین در تابستان آن را با آب اسپری کنید. گیاه را در معرض تهویه هوا یا بخاری قرار ندهید ، زیرا این کار آگلومرا را خشک می کند و رطوبت مورد نیاز خود را از دست می دهد و به سرعت برگهای پایین گیاه را ریخته می شود. برای تمیز کردن برگها ، آنها را هر ماه با آب ولرم و اسفنج بشویید و از استفاده از جلا های شیمیایی برای برگ ها خودداری کنید.

خاک و کود

کمتر از توانایی های کل خود استفاده نکنید. به عبارت دیگر ، خاک گیاه همیشه باید کمی مرطوب باشد ، اما آب بیش از حد به ریشه ها آسیب می زند ، بنابراین سوراخ هایی را در پایین گلدان نصب کنید تا آب اضافی آن برطرف شود. برای نگهداری بهتر آگلومرات ، از خاک غنی از نیتروژن و مواد معدنی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که خاک نرم باشد به طوری که جریان هوا آسان باشد. علاوه بر این ، میزان اسیدیته مناسب برای کشت گیاهان بین ۵/۵ تا ۵/۵ است. در مرحله بعد باید گفت که برای رشد بهتر و اطمینان بیشتر نیازی به کود نمکی حاوی نیتروژن ندارید. توصیه می شود باروری ماهانه در طول بهار و تابستان و یک ماه در پاییز و زمستان انجام شود.

دما و نور

Aglonoma به دمای ۱۸-۲۹ درجه نیاز دارد و نسبت به سرما حساس است ، بنابراین از نگهداری گیاه در مناطقی با دمای زیر ۱۵ درجه سانتیگراد خودداری کنید. از نظر نور ، انواع مختلف آگلومره ها به نور خورشید کم و غیرمستقیم نیاز دارند تا بتوانند در زیر نور چراغ های فلورسنت رشد کنند و بهتر است گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. به دنبال انواع تیره تر نباشید ، آنها به نور کمتری نیاز دارند و در مطب بسیار محبوب هستند. اگر قصد پرورش آگلومره در باغ را دارید ، گیاه را در محلی گرمتر و سایه و نور کمتری قرار دهید.

هرس و تکثیر

این گیاه به هرس زیادی احتیاج ندارد و بسته به زرد شدن یا تیرگی برگها ، معمولاً می توانید برگها را از جوانه ها جدا کنید. مراقب باشید شاخه های سالم را از بین نبرید زیرا به گیاهان و برگ ها آسیب می رساند. با توجه به اینکه گلهای آگلومره زیبایی خاصی ندارند ، می توانید هنگام جوانه زنی آنها را از گیاه جدا کنید تا از گرده افشانی در خانه یا محل کار جلوگیری نکنید. بودن.

تکثیر آگلومرا از سه طریق امکان پذیر است: بذر ، قلمه و تقسیم ریشه. در روش اول بذور آلگومما (بذر میوه خشک و خشک نشده قرمز) را در بهار با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد بکارید. در روش دوم قلمه هایی از ساقه یک گیاه سالم تهیه کنید و آنها را در مخلوطی از خاک ماسه ذغال سنگ نارس پرورش دهید. در دمای ۱۸-۲۱ ج- در روش سوم ، که ساده ترین روش است ، در بهار ، گیاه را به آرامی از خاک جدا کنید تا ریشه آسیب نبیند ، سپس بخشی از ساقه و ریشه را با یک چاقو استریل جدا کنید و آن را در گلدان دیگری بکارید. .

تعویض خاک و گلدان

هر دو سال یکبار خاک را تغییر دهید تا گیاه از خاک غنی بهره مند نشود. برای تعویض گلدان ، قابلمه ای را انتخاب کنید که متناسب با اندازه آگلومره باشد. لازم به ذکر است که ریشه های گیاه برای تراکم به محیط باز احتیاج دارند و عدم قرار دادن آنها در خاک بیش از حد نیاز گیاه به رطوبت را افزایش می دهد و این باعث سلامتی آن می شود.

آفات و بیماریها

حشرات یکی از شایع ترین آفات این گیاه است که با مکیدن بر روی شربت های نارس قابل آسیب است. کنه های عنکبوتی ، شته ها ، کپک پودری ، زخم ها از دیگر آفات مهم آگلومرات هستند. برای حل این مشکل می توانید از صابون های حشره کش ارگانیک استفاده کنید. از این صابون در عصر یا هنگامی که گیاه در معرض نور کمتری است استفاده نکنید تا شاخ و برگها را سوراخ نکنید. بیماریهای مهم آگلومرات شامل لکه برگ با عامل قارچ ، موزائیک ویروسی ، لکه برگ و پوسیدگی ساقه با ماده باکتری است.

مشکلات در طول رشد رشد نمی کنند

  • زرد شدن برگها به دلیل کمبود آب یا آب زیاد است. گاهی به دلیل کمبود مس ، زردی برگها مشاهده می شود.
  • لکه های قهوه ای در اثر تجمع نمک ، کلر ، مواد معدنی یا فلوراید در اثر آبیاری با آب شیر ایجاد می شود. برای حل این مشکل ، از آب مقطر برای آبیاری استفاده کنید تا ذخایر معدنی در خاک جمع نشود.
  • اگر برگها در امتداد رگه ها زرد شود و لکه های قهوه ای در زیر آنها ظاهر شود ، یا یک پنبه سفید رنگ در زیر برگ یا پایه آن دیده می شود ، بدین معنی است که توسط یک آفت حشرات گزش شده است ، بنابراین هر دو هفته یک بار آن را نفوذ می کنید. افشانه.
  • برگهای گیاه مستعد لکه های آنتراکنوز و میروتیک (قارچی) هستند و این عوامل می توانند باعث تغییر رنگ ، لکه های قهوه ای یا خراش شوند. برای رفع این مشکل از قارچ کش های مایع استفاده نکنید. علاوه بر این ، مس مورد نیاز گیاه را تأمین کنید.
  • اگر ریشه آگلومرات آسیب دیده باشد ، از آفات و بیماری ها رنج می برد ، بنابراین بیش از حد آبیاری نکنید.

نکته:

مصرف برگهای سرخ نشده نارس برای انسان و حیوانات اهلی مانند سگ ، گربه و اسب های مسموم باید از دسترس کودکان و حیوانات دور نگه داشته شده و در صورت بروز مسمومیت فوری به پزشک مراجعه کنید. آب داخل برگ ها نیز باعث آلرژی پوست می شود.

همچنین می توانید نحوه رشد ساناز ، رشد جینورا و نگهداری گلهای آنتوریوم را یاد بگیرید.

منبع: آرگاSource link