آموزش تعمیر ریموت دزدگیر ماشین با چند اقدام ساده


آلارم اتومبیل امنیت خودرو را افزایش می دهد. این هشدارها دارای ریموت کنترل هستند که معمولاً از کار می افتند. در این بخش به انواع مختلف آلارم از راه دور و نحوه تعمیر آنها می پردازیم.

آشنایی با انواع کنترل از راه دور ماشین

کنترل از راه دور ، مانند بسیاری از دستگاه های برقی ، به اشکال مختلفی ارائه می شود. این تفاوت در نوع فرکانس عامل ریموت و مشخصات گیرنده آن است. به این ترتیب ، ما می توانیم برای ریموت کنترل سه دسته تهیه کنیم که در زیر به شما معرفی خواهیم کرد.

دزدگیر اتومبیل از راه دور

کنترل از راه دور کد ثابت

این کنترل از راه دور به گونه ای کار می کند که گیرنده برای تشخیص ریموت به گیرنده نیاز دارد. با این وجود باید توجه داشت که این ریموت به دلیل عملکرد ضعیف و مضرات زیادی که دارد ، در بین کاربران از محبوبیت کمی برخوردار است و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشکلات این کنترل از راه دور ، کمبود امنیت ارتباط بین ریموت و گیرنده است که باعث می شود سارقان برای باز کردن درب خودرو راحت باشند. علاوه بر این ، اگر یکی از کلیدها از بین رفت ، شما نمی توانید تنظیمات یکی از Remote ها را از گیرنده جدا کنید تا دیگر فعال نباشد ، و این باعث می شود که شما از ابتدا مجدداً تمام برنامه ریزی ها را انجام دهید.

کنترل از راه دور کد Lerning

در کنترل از راه دور کد Lerning از یک نرم افزار برای ارتباط بین ریموت و گیرنده استفاده می شود و گیرنده می تواند کد مربوط به ریموت را ذخیره کند. یکی از مزایای این ریموت تعداد زیاد ریموت است که می توان با استفاده از این گیرنده استفاده کرد ، که در حدود ۳۰۰ ریموت است. البته لازم به ذکر است که تعداد ریموت ها به ظرفیت حافظه گیرنده و … بستگی دارد. این کنترل از راه دور را می توان به راحتی تنظیم کرد. اما کنترل از راه دور کد Lerning همچنین دارای معایبی مانند تعداد کم کدهای موجود در نرم افزار است.

انواع کنترل از راه دور

این مشکل گاهی اوقات می تواند عملکرد بین ریموت و گیرنده را مختل کند. اما مشکل دیگری که به دلیل محدود بودن کد بوجود می آید ، کپی کردن زیاد کد است که باعث کاهش امنیت این نوع ریموت می شود.

امید از راه دور

نوع سوم دزدگیر اتومبیل ریموت هیپی با امنیت بالا است. این نوع ریموت برای هر بار اتصال بین ریموت و گیرنده زنگ از یک کد استفاده می کند. این روش کپی کردن این مدل از راه دور را غیرممکن می کند. همچنین ، تشخیص از راه دور فقط از طریق گیرنده انجام می شود ، که باعث افزایش امنیت در این مدل از راه دور نیز می شود.

آموزش تعمیر از راه دور زنگ ماشین

اگرچه آلارم اتومبیل امنیت را افزایش داده است ، اما کنترل از راه دور آنها معمولاً مشکل است. خوشبختانه ، در بیشتر موارد ، تعمیر از راه دور زنگ ماشین به سادگی امکان پذیر است و شما نیازی به مراجعه به تعمیرکار ندارید. مشکلات مربوط به هشدار از راه دور غیر عامل می تواند به دلایلی از قبیل ضعف باتری ، مشکل برنامه نویسی ، خرابی از راه دور ، خیس کردن از راه دور و غیره باشد. با استفاده از نکاتی که در این بخش به شما خواهیم گفت می توانید از راه دور زنگ اتومبیل خود را تعمیر کنید.

مشکلات احتمالی در هنگام خرابی زنگ و از راه دور زنگ

یکی از دلایل اصلی نقص در کنترل از راه دور ضعیف بودن باتری است ، بنابراین در اولین قدم برای بررسی مشکل ، از سالم بودن باتری اطمینان حاصل کنید ، در غیر این صورت نیاز به تعویض باتری از راه دور خواهید داشت. اگر فاصله بین دستگاه و ریموت خیلی طولانی باشد ، ریموت کار نخواهد کرد. پس از بررسی باتری از راه دور ، گاهی اوقات تداخل ناخواسته بین ریموت و گیرنده دستگاه سوکت ایجاد می شود و همین امر باعث می شود گیرنده امواج ارسال شده توسط ریموت را دریافت نکند. برای حل این مشکل بهتر است زاویه ریموت را تغییر دهید. بعضی اوقات مشکلی در سیم کشی دزدگیر خودرو وجود دارد که باعث از بین رفتن زنگ هشدار خودرو می شود و باید ریموت را تعمیر کنید. اگر صدای زنگ ماشین شما قطع نشده باشد ، ممکن است به دلیل حساسیت بالای سنسور باشد ، که می توانید به صورت دستی حساسیت آن را کاهش داده و لال کنید.

تعمیر از راه دور زنگ ماشین

در صورت آسیب دیدن ریموت زنگ خطر ، زنگ خطر ممکن است کار نکند. در این حالت شما نباید از ریموت استفاده کنید بلکه باید آن را باز کرده و کاملاً خشک کنید. مشکل دیگری که منجر به نقص در ریموت زنگ اتومبیل می شود ، آسیب آنتن آن است که در این حالت اتصال بین ریموت و گیرنده زنگ ماشین مختل می شود. برای حل این مشکل ، شما باید به نقشه سیم کشی از راه دور زنگ خطر خودرو بروید و از آن برای تعمیر نقشه راه دور استفاده کنید. علاوه بر موارد فوق ، برای رفع ریموت زنگ ماشین ، مشکل می تواند برد از راه دور باشد که به دلیل خرابی نمی تواند عملکرد آن را انجام دهد ، بنابراین شما باید برد را کنترل کنید.

مشکلات قفل ماشین مکانیکی

در بیشتر موارد ، ممکن است هشدار شما ناقص باشد و مشکل اصلی شما ممکن است قفل فیزیکی روی خودرو باشد. قفل کردن یکی از دستگاه هایی است که به طور جزئی به فضای خارج وصل می شود ، بنابراین احتمال آسیب و عدم کارکرد وجود دارد. رانندگانی که زنگ خطر را بر روی اتومبیل خود نصب کرده اند ، اغلب از کلید فیزیکی برای باز کردن قفل استفاده می کنند ، که می تواند باعث خرابی قفل شود. این هم یکی از دلایلی که باعث قفل شدن قفل می شود. پس از بررسی موارد فوق در تعمیر از راه دور زنگ ماشین ، اگر مشکل از راه دور یا گیرنده قابل تعمیر نبود ، باید قسمتی را که مشکل دارد جایگزین کنید.

مشکلات احتمالی با ریموت زنگ دار

این تقریباً در مورد همه مارک های آلارم کنترل از راه دور و گیرنده های آنها صادق است. زیرا عملکرد آلارم مشابه است. عیب یابی کنترل از راه دور کلیه ماشین ها همان چیزی است که گفته شد. با بررسی موارد فوق می توانید مشکل را خودتان شناسایی کرده و سعی کنید آن را برطرف کنید ، در غیر این صورت برای رفع مشکل باید به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

منبع: آرگاSource link