رفتار صحیح با کودک یتیم و نحوه به تصویر کشیدن مرگ والدین برای کودکان


مرگ یک یا هر دو والدین یک واقعه غم انگیز است که به طور مستقیم بر نحوه زندگی مردم و فرزندان تأثیر می گذارد. در این شرایط ، راه صحیح برای درمان کودک بسیار مهم و قابل توجه است و باید به آن توجه زیادی کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بیاموزید که چگونه کودک یتیم را بدرستی رفتار کنید و در این زمینه چه کارهایی باید انجام دهید.

یتیم چه اختلالی دارد؟

تأثیر مرگ والدین بر روحیه کودک

مرگ یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که دیر یا زود برای همه و همه اطرافیان اتفاق می افتد. نکته مهم در این زمینه به روح و تاثیر آن بر روان کودک مربوط می شود. لازم به ذکر است که در این شرایط کودک هنوز محیط و پیشرفت رشد عاطفی ، شناختی و عاطفی خود را درک نکرده است و این او را در کنترل اوضاع اشتباه می کند. در دراز مدت ، مرگ والدین می تواند تأثیرات مخربی بر فرزندان مانند افسردگی ، اضطراب و شب ادراری بگذارد. به همین دلیل باید تمام شرایط و رفتارهای کودک را رصد کنید تا او به خطاهای جسمی و روحی نرسد.

بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات کودک با توجه به آموزش مناسب ، با یک روانشناس کودک یا یک فرد باتجربه مشورت کنید و در این حالت با او مشورت کنید.

گفتنی است ، در ادامه صحیح ترین رفتار با کودک یتیم را مطالعه خواهید کرد.

کودک با مرگ والدینش روبرو است

از دست دادن والدین یکی از استرس زا ترین و اضطراب آورترین رفتارها است که می تواند در هر سن ، گیجی و اختلالات رفتاری و عاطفی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. این در کودکان خردسال بسیار خطرناک است ، زیرا نحوه برخورد با این افراد باید به روش درست انجام شود. در غیاب والدین ، ​​کودک از کمبودهای دیگری مانند عدم دسترسی به والدین دیگران و مشکلات مالی رنج می برد ، که این نیز در بروز برخی از بیماری ها و اختلالات تأثیر زیادی دارد.

بسیاری از محققان و مشاوران کودک معتقدند که چند هفته پس از فوت والدین ، ​​اختلالات عمیق و مشکلات روحی زیادی برای کودک به وجود می آید که با گذشت زمان قابل مشاهده است.

آشنایی با رفتار صحیح یک کودک یتیم

چگونه کودک غنیمت را درمان کنیم؟

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از پرورشگاه خود ، این ایده خوبی است که در ادامه مطلب بخوانید و پیگیری کنید که چه اتفاقاتی می افتد.

 • یک بیانیه روشن از مرگ

در این شرایط بهتر است هرگز از کلمات مبهم مانند موارد زیر برای کودک استفاده نشود.

نکاتی درباره نحوه درمان یتیم

 1. او ما را ترک کرد.
 2. او سفر گسترده ای داشته است.
 3. او رفت و ما را تنها گذاشت.

استفاده از چنین جملات برای کودک باعث می شود تا او منتظر بماند ، زیرا فکر می کند که وعده های قطعی برای بازگشت والدین به وی وجود دارد ، بنابراین بهتر است با گفتن حقیقت هر چه سریعتر به کودک کمک کنید. کارهای لازم را انجام دهید. همچنین توصیه می شود که توضیح دهید که آن مرحوم به اکسیژن ، آب یا غذا احتیاج ندارد. از آنجا که کودکی در سنین پایین فکر می کند که والدینش در زیر زمین احساس نارضایتی و ناراحتی می کنند ، این باعث می شود کودک دچار وجدان گناه و سایر اختلالات روانی مانند افسردگی شود.

 • حضور کودک در تدفین ها و تدفین ها

بسیاری از این محققان توصیه می کنند که کودکان زیر ۹ سال را به گور نبرید. بزرگ کردن کودکان بین ۸ تا ۹ سال بسیار مهم است و باید به نحوه برخورد با آنها توجه جدی داشته باشید. در این شرایط ، کودک ممکن است با دیدن صحنه های خاص و نگه داشتن آنها ، حتی در بزرگسالی ، ترس و اضطراب غیرقابل کنترل را تجربه کند. در این زمان افرادی که نسبت به سایرین بی قراری هستند ، در کانون توجه قرار دارند و کودکان به دلیل قرار گرفتن در وضعیت شک و تردید ، بی سر و صدا از مرکز توجه خارج می شوند. عدم توجه به کودکان در این زمان ممکن است اثرات مخربی بر روحیه و روان کودک بگذارد که در دراز مدت می تواند خطرناک باشد.

توصیه می شود از حضور کودک در مسجد و مراسم خاکسپاری راضی باشید و مراقب باشید که به خوبی با احساسات خود کنار بیایند و برای سرکوب آنها تلاش نکنید. مراقبت از کودک نیز برای جلوگیری از ظهور و ترشح احساسات افراد دیگر بسیار حائز اهمیت است.

 • ترحم غیر منطقی نداشته باشید

هرگز به فرزند خود دلسوزی نکنید. این تنها در هنگام سوگواری اتفاق می افتد و می تواند کمی روحیه شما را بهبود بخشد. درعوض ، سعی کنید بعد از مراسم تشییع و عزاداری کودک عاشق آن نشوید. در این زمان موقعیتی ایجاد کنید که کودک بتواند به شما اعتماد کند و خود را در موقعیتهای عاطفی تنها نبیند.

 • یادگار را خراب نکنید

صحیح ترین رفتار یک کودک یتیم پنهان کردن سوغات و وسایل مردگان نیست. با این کار نه تنها قدم مثبتی در بهبود وضعیت کودک برداشته نخواهید شد بلکه باعث ایجاد احساسات منفی در مورد کودک در خود خواهید شد. به گفته بسیاری از روانشناسان؛ این ایده خوبی است که کودک خود را به عنوان یک سوغات کوچک و یک سوغات برای بازدید از آنها بدست آورید.

آشنایی با یتیمان

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در استفاده بیشتر از پرورشگاه خود آورده شده است

نکات زیر نقش مهمی در بزرگ کردن کودک دارد.

 • تغییر رفتار او را در نظر بگیرید

بهتر است همه رفتارهای متغیر کودک را در نظر بگیرید. همچنین اگر این رفتارها پس از فوت والدین اتفاق افتد ، بهتر است در این زمینه با یک مشاور متخصص و مجرب مشورت کنید. اگر کودک قبل از این موارد فردی بسیار فعال بود اما اکنون در حالت سکوت و عدم تحرک قرار دارد ، بهتر است در اسرع وقت موضوع را برای آموزش رفتار کودک یتیم بحث کنیم.

 • کنترل کامل بر رفتار کودک داشته باشید

در بعضی موارد ، مراقبان به دلیل عدم وجود والدین ، ​​آزادی بیش از حد به کودک می دهند که این امر می تواند منجر به سوء خطرات زیادی شود. نباید از نعمت والدینش در تربیت به دلیل محرومیت خود غافل شوید و به خاطر همه اشتباهات او را ببخشید. در نگاه اول ، این ممکن است برای شما بی رحمانه به نظر برسد ، اما این نکته را بخاطر بسپار که در پایان ، آینده کودک & # 39 ؛ به خطر نخواهد افتاد و او به خوبی رفتار خواهد کرد. وقتی از کودکی مراقبت می کنید ، هیچ کس دیگر نباید در امور کودک دخالت کند یا او را پاسخگو باشد.

 • توجه زیادی به کلمات و عبارات گفته شده کنید

این یعنی توجه جدی به آنچه به کودک می گویید. این عادلانه نیست که والدین او را به خاطر ضرری که به شما زده اند مقصر دانست. اگر در این زمینه احساس خوبی ندارید ، برای بهبود آن بهتر است با کودک ارتباط برقرار نکنید. در این شرایط ، شرارت او را سرکوب نکنید و رفتار او را با لحنی بد مقابله نکنید.

هرگز چیزهایی مانند؛ شما دیگر مرد خانه نیستید ، یا اکنون که مادر نیستید ، باید مانند یک زن رفتار کنید ، استفاده نکنید. زیرا این جملات بار سنگینی را به کودک وارد می کند که به زودی وی را از دنیای کودکی خود جدا می کند.

مبنای تأمین نیازهای یک کودک یتیم چیست؟

 • یک دستیار دیگر داشته باشید

از مراقبت از کودک به تنهایی خودداری کنید. شما قدرت جادویی و جادویی ندارید که بتوانید همه یتیمان را به تنهایی اداره کنید. در این شرایط ، باید فردی را در نظر بگیرید تا در انجام کارها به شما کمک کند ، کسی که به هر طریق به او اعتماد دارید و می دانید که هیچ کاری را در برابر خیر کودک انجام نمی دهید. در این حالت بهتر است از کسی که مخالف جنسیت شماست کمک بگیرید تا تمام عشق به کودک را فراهم کنید. مادربزرگ ها و مادربزرگ ها بهترین انتخاب هستند ، اما اگر زنده هستند بهترین کار این است که از یک فرد نزدیک و دلسوز کمک بگیرید تا یک رابطه صمیمانه با او داشته باشید.

 • برای مرور خاطرات فرزندتان وقت بگذارید

در بعضی موارد ، ممکن است کودک والدین گمشده خود را فراموش کرده و نیاز به صحبت درباره آنها داشته باشد. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که کودک وضعیت فعلی را با والدین خود تجربه کرده است ، بنابراین بهتر است او را از این کار متوقف نکنیم و بگذارید احساسات و خاطرات خود را با شما در میان بگذارد.

همچنین توصیه می شود در مورد خاطرات بد خود هرگز با والدین خود صحبت نکنید ، و اگر این اتفاق برای خود کودک رخ داد ، او را دور نگه دارید.

خطراتی که یتیمان را تهدید می کند

 • یک محیط امن برای کودک ایجاد کنید

هنگامی که کودک طعم تلخ از دست دادن والدین خود را می چشید ، از نظر عاطفی تخلیه می شود. او در این شرایط فکر می کند که روزی روز مرخصی و جدایی خواهد بود و در این شرایط او کاملاً تنها و درمانده خواهد بود. کار شما در این شرایط ایجاد محیطی ایمن با سخنان شما و عشق خالص است. همچنین به او اطمینان دهید که شما او را رها نخواهید کرد و مدت طولانی در کنار هم زندگی خواهید کرد.

منبع: آرگا

برچسب:Source link