حل مشکل باز نشدن دایرکت اینستاگرام با ۹ راه حل متفاوت

اینستاگرام جزء محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس ها می باشد و از قسمت دایرکت آن می توان برای ارسال پیام و برقراری ارتباط با افراد استفاده کرد. باز نشدن دایرکت اینستاگرام این روزها به مشکل برخی از کاربران تبدیل شده است که برای رفع آن می توان از راهکارهای ساده و در عین کاربردی استفاده کرد.

باز نشدن دایرکت اینستاگرام با روش های مختلف

دیده نشدن پیام ها در دایرکت دلایل زیادی دارد و ممکن است مشخصات گوشی شما با آخرین آپدیت اینستاگرام سازگاری نداشته باشد یا حافظه داخلی تان پر باشد و این برنامه بدرستی برایتان کار نکند  همچنین ممکن است اینترنت گوشی همراه تان باعث بروز این مشکل شود. در مطالب قبلی حل مشکل ورود به اینستاگرام  و بازیابی اکانت هک شده و بازیابی رمز اینستاگرام را مشاهده کردید در ادامه با روش هایی برای باز نشدن دایرکت اینستاگرام در خدمت شما همراهان عزیز و گرامی خواهیم بود.

روش هایی برای حل مشکل باز نشدن دایرکت در اینستا

برای رفع باز نشدن دایرکت در اینستاگرام روش های زیادی وجود دارد که بهتر است شما ابتدا راهکارهای ساده تر را امتحان کنید و در صورت نگرفتن نتیجه از راهکارهای مختلف استفاده نمایید.

۱. ری استارات کردن گوشی 

در نگاه اول ری استارت کردن گوشی برای رفع مشکل باز نشدن دایرکت اینستاگرام غیر منطقی به نظر می رسد ولی همین راه حل ساده می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و اگر شما تا این لحظه بدون هیچ مشکلی با دایرکت اینستاگرام کار کرده اید و یکباره با این مشکل مواجه شدید می توانید گوشی تان را ری استارت نمایید.

ری استارت کردن گوشی

۲. چک کردن حافظه داخلی 

اغلب کاربران از حافظه داخلی برای ذخیره کردن فیلم و تصاویر و فایل های مختلف استفاده می نمایند و همین امر باعث پر شدن سریع حافظه داخلی می شود و با توجه به اینکه نرم افزارها برای درست اجرا شدن به فضای خالی نیازمند می باشند نداشتن فضای کافی در حافظه می تواند اجرای آن ها را مختل نماید و شاید دلیل باز نشدن دایرکت در اینستاگرام به همین دلیل باشد از این رو بهتر است فایل های اضافه خود را در حافظه داخلی پاک کنید یا آن ها را به کارت حافظه انتقال دهید.

پاک کردن حافظه داخلی

۳. پاک کردن کش اینستاگرام 

هر برنامه برای اجرا داده هایی را ذخیره می کند که این داده ها با عنوان Cache نام برده می شوند و مقدار این حافظه نیز کم می باشد بنابراین پر شدن حافظه کش در اینستاگرام یکی از عمده ترین مشکلات برای عدم نمایش پیام ها و دایرکت می باشد و شما می توانید با پاک کردن حافظه کش در اینستاگرام و آزاد کردن این حافظه مشکل باز نشدن دایرکت هایتان را حل نمایید. برای پاک کردن حافظه کش اینستاگرام باید به قسمت تنظیمات گوشی تان بروید و قسمت مدیریت برنامه را انتخاب نمایید و از لیست برنامه ها ، اینستاگرام را انتخاب نمایید و به قسمت مشاهده اطلاعات بروید و در این حالت گزینه های clear cash و clear data را بزنید و بعد از خالی شدن حافظه و درج شدن عدد صفر در قسمت داده ها دوباره دایرکت تان را بررسی نمایید.

پاک کردن کش

۴. چک کردن قسمت ورود و خروج اینستاگرام 

خارج شدن از حساب کابردی می تواند برای اینستاگرام شک خوبی محسوب شود. برای خارج شدن از اینستاگرام ابتدا logout نمایید. توجه داشته باشید خارج شدن از حساب به داده های فعلی شما آسیبی وارد نمی کند و شما می توانید با login کردن مجدد به داده های قبلی دسترسی پیدا نمایید.
اگر در هنگام نصب برای اینستاگرام یوزد و پسورد تعیین کرده اید در هنگام لاگین کردن مجدد می توانید پسورد خود را وارد نمایید.

باز نشدن پیام ها در اینستاگرام

۵. سوئیچ کردن به اکانت دیگر 

می توانید یک اکانت جدید در اینستاگرام ایجاد نمایید سپس از اکانت فعلی خود به اکانت جدید سوئیچ کنید که در این صورت باید از اینستاگرام خارج شوید و اینستاگرام تان را با اکانت جدید باز نمایید و بعد از مدتی به اکانت قبلی تان برگردید و دایرکت خود را دوباره مورد بررسی قرار دهید.

۶. حذف کردن پیام های قبلی 

توجه داشته باشید وجود پیام هایی که بیشتر از یک ماه روی دایرکت شما باقی مانده اند ممکن است دردسر ساز شوند بنابراین بهتر است پیام های قبلی تان را حذف نمایید.

۷. بررسی کردن آخرین تاریخ بروز رسانی در اینستاگرام 

اگر هنور مشکل باز نشدن دایرکت در اینستاگرام شما پا برجاست می توانید تاریخ آخرین بروز رسانی خود را چک نمایید و در صورت قدیمی بودن یا منقضی شدن ورژن دوباره اینستاگرام را بروز رسانی نمایید.

آپدیت کردن اینستاگرام

۸. آنتی ویروس ها 

در برخی از موارد آنتی ویروس هایی ممکن است برنامه هایی نظیر اینستاگرام را به عنوان ویروس شناسایی نماید و آن را حدف نمایند.

۹. بررسی کردن تنظیمات وای فای یا اینترنت گوشی 

نحوه اتصال به اینترنت می تواند روی سرعت اینستاگرام تاثیرگذار باشد و همین امر می تواند باعث بروز مشکلاتی در دایرکت اینستاگرام شما شود که بهترین راه حل در این مواقع تست وای فای یا اینترنت گوشی باشد.
اگر از وای فای استفاده می کنید بهتر است یک بار با استفاده از اینترنت گوشی یا وای فای دیگری قسمت دایرکت های خود را چک نمایید و در صورت رفع مشکل باز نشدن دایرکت با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید و مشکل تان را حل کنید.
در صورتی که از اینترنت گوشی همراه تان استفاده می کنید و اینترنت گوشی تان به مشکل خورده است می توانید از سیم کارتی دیگر به اینترنت متصل شوید و یا بدون استفاده از اینترنت گوشی از طریق وای فای اینستاگرام خود را باز نمایید.

تنظیمات وای فای
در این مطلب انواع راهکارها برای باز نشدن دایرکت اینستاگرام را پیش رو داشتید که امیدواریم با توجه به مطالب ذکر شده بتوانید این مشکل خود را به راحتی حل نمایید.

منبع : آرگا

Source link